Novinky 2011

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2012!

pf


vmenuactivesubitemicon25.12.

Takto si užívá vánoční pohodu s ostatními členy smečky Roxxinka (Pepper Snug x Merry Snug).. Na fotce druhá zleva, vedle modrého Amstafa.

roxxa pod stromeckem


vmenuactivesubitemicon

23.12.

Dnes došlo k plánovanému krytí Cassie Staffworld x Pepper Snug. Vše proběhlo bez problémů a my budeme doufat, že krytí bylo úspěšné a v únoru se budeme těšit na štěňátka.

kryti karen


vmenuactivesubitemicon

15.12.

Dostali jsme výbornou zprávu! Dnes byla na kontrolním UTZ Amynka a vše je naprosto v pořádku, štěňátka se vyvíjejí správně! Očekáváme 4 štěňátka. Pokud budete mít zájem o parťáka pro sport, na výcvik, na výstavy nebo chov, neváhejte a kontaktujte chovatele na www.stafik.cz . Štěňátka by se měla narodit 31.12., ze spojení Impreza z Návrší x Pepper Snug. Očekáváme žíhané a zlaté jedince, kteří budou L2HGA a HC geneticky clear. Stále přijímáme rezervace!

ultrazvuk


vmenuactivesubitemicon

7.12.

Dnes je velký den. Přesně před rokem se narodila Emilka. Malá černá krásná kulička. Tornádo, divoch, ale největší miláček ze všech našich psů. Emilko, přejeme Ti hodně zdraví, nezamotané nožičky z dogdancingu a spoustu hamání! 🙂

P1090026P1090032

 


vmenuactivesubitemicon

4.12.

Vyrazili jsme na poslední letošní akci u nás na cvičáku-ZKO Přelouč. Konal se Klubový přebor, kterého jsme se zúšastnili já s Emilkou a Eliška s Petem. Zvolili jsme kategorii ZZO. Obě psiska šlapala výborně, Emilku trochu překvapil déšť a s ním moc mokrá tráva na dlouhodobé odložení. Gaučáci se nezapřou. 🙂 Ale ani to nás nepřipravilo o “bednu”.

Vedli jsme si takto: Pepper Snug – ZZO 1. místo Love Girl of Eilatan – ZZO 3. místo V příštím roce se budeme i nadále věnovat výcviku, pokusíme se složit pár zkoušek a budeme-li mít i trochu toho štěstí, pokusíme se s Emilkou o pracovního šampiona.

P1090021


vmenuactivesubitemicon

3.12.

Dnes jsme obdrželi novou fotku Roxxynky (Pepper Snug x Merry Snug). Roste z ní moc pěkná psí slečna. Už teď se moc těším, až ji zase uvidím na výstavě v Brně!

pet puppies (2)


vmenuactivesubitemicon

27.11.

Jsem se s Emilkou vydala do vesnice, která se nachází nedaleko od nás, abych si prohlédla a nafotila krásného pejska Corty Legoscha. Cortínek je jak Emilky zvětšená kopie. Krásný pes, s milou povahou. S Emilkou si vyhráli a my se těšíme, až Verča, Jířa a Corty navštíví nás. Fotky černoušků zde

DSC_1040


vmenuactivesubitemicon

24.11.

Byla ultrazvukem potvrzena březost fenky Impreza z Návrší. Máme velikou radost a těšíme se na malé PetoAmynky. 🙂


vmenuactivesubitemicon

18.-20.11.

V pátek brzy ráno jsme se vydali směr Nitra, na naší první zahraniční výstavu. Cesta proběhla bez problémů a brzy jsme byli na výstavišti. Posuzoval Kitlinski Zdzislaw z Polska. Na stupních vítězů byli pěkní psi. Emilka se mu podle posudku líbila, ale náš zlomený zub už tolik ne. Zadal nám známku VD.

V sobotu posuzovala Senashenko Ekaterina z Ruska. Emilka, opět ve třídě mladých, získala krásný posudek, se známku Excellent 2. Zlomený zub jí nevadil, ještě mi řekla, že je to normální a u stafíků se to stává.

V neděli posuzoval Himmrich Torsten z Německa. Emilce zadal opět krásný posudek, ale kvůli zlomenému zubu známku VD. Po celou dobu pobytu nám dělala příjemnou společnost Míla s Kačenkou, kterým se dařilo více, než nám a moc jim, holkám, gratulujeme!

emilnitra

Za foto děkuji p. Romanu Zálišovi.


vmenuactivesubitemicon

7.11.

Od 1.ledna 2012 se stane členem klubu SBTC CZ i má sestra Eliška Nováková, bude zde působit jako poradce pro výcvik Dog Dancingu, kterému se aktivně věnuje s Emilkou. Pokud máte nějaké dotazy ohledně DD, neváhejte a kontaktujte ji (více info na www.staffbullclub.cz -výcvik,Dogdancing).

V sobotu 5.11. jsme uspořádali malé vystoupení v Kulturním domě ve Chvaleticích, na video se můžete podívat zde.

P1080891


vmenuactivesubitemicon

5.11.

A je tu sobotu a s ní i další, tentokrát poslední výstava v ČR, která se konala v Praze. My jsme se této výstavy nezúčastnili, i když byla Emilka nahlášená, protože jsme se hlásili na p. Daňkovou, která, pro velký počet přihlášených jedinců, posuzovala psy. Feny posuzovala p. Vojáčková. Jejímu stylu posuzování neholduji, proto jsme se rozhodli, že zůstaneme doma. Kdo se nenechal odradit změnou rozhodčí byla dcera Petánka COFFILA ROXXY SNUG, byla to její druhá výstava, na které se předvedla opět výborně. V silné konkurenci 13 fen získala známku VELMI NADĚJNÁ a perfektní posudek. Z Roxxynky roste krásná psí slečna, na její fotky a fotky s tátou se můžete podívat zde . Báro, gratulujeme!

P1080527


vmenuactivesubitemicon

3.11.

V tento krásný slunečný den jsem byla venčit psíky s kamarádem Kubou (www.jakubprorok.wz.cz), který mi zvěrstvo nafotil. Bohužel zalezlo sluníčko, tak je fotek jen pár. Už teď se těším, až zase vyrazíme a fotek bude hodně. Foto zde

kuba prorok


vmenuactivesubitemicon

2.11.

V průběhu listopadu 2011 plánujeme další krytí krásné žíhané fenečky, tentokrát Cassie Staffworld x Pepper Snug.

Rodokmen plánovaných štěňátek – klikni.


vmenuactivesubitemicon

1.11.

Proběhlo dlouho očekávané plánované krytí Impreza z Návrší x Pepper Snug. Za měsíc se dozvíme, zda bylo krytí úspěšné. Pro bližší informace kontaktujte majitele feny www.stafik.cz.


vmenuactivesubitemicon

30.10.

Dnešek byl pro nás velkým dnem. V 8 hodin ráno jsme měli sraz na našem cvičáku v Přelouči, kde jsme měli složit zkoušku ZOP, ve složení Adéla-Emilka, Eliška-Petánek. Oba se předvedli nejhůře, ze všech odcvičených hodin na cvičáku. Petánek se nikdy nezvedl při odložení, při zkoušce se zvedl dvakrát. Emilka se jednou také zvedla. Cviky ve skupině byly podstatně lepší, než cvičení samostatně. Oba perfektně zvládli přenesení, polohy a chůzi po nepříjemném terénu. Při přivolání nechtěli odbíhat. Nakonec oba úspěšně zkoušku ZOP složili! Musím podotknout, že Emilce je stále 10 měsíců!! Mám velikou radost, že jsme to zvládli a už teď se těšíme na jaro, kdy se pokusíme složit další zkoušky. Fotografie zde

P1080427


vmenuactivesubitemicon

25.10.

Na konci října 2011 plánujeme zajímavé krytí. Matkou se stane Impreza z Návrší a otcem náš Pepper Snug. Předpoklad narození štěňátek je Silvestr 2011. Očekáváme žíhaná a zlatá štěňátka, L2HGA a HC clear, vhodná na výstavy, chov, výcvik a výborné rodinné parťáky. Pro více informací kontaktujte Verču a Marka –  chs Valiente de Moravia.

pet x Amy


vmenuactivesubitemicon

20.10.

Konečně vysvitlo sluníčko, tak jsem k venčení přibrala i foťák. Jak fotky dopadly se můžete podívat zde

P1080114


vmenuactivesubitemicon

8.10. 2011

Dnes se konala MVP v Českých Budějovicích. Výstava byla náročná, byla zima, chvílema pršelo, kruh jsme měli venku. Na výstavu bylo přihlášeno 53 SBT. Posuzovala Ilona Potůčková. Emilka se krásně předvedla se svojí chovatelkou, p. Ivou Zuranovou, v konkurenci sedmi fen. V 5 měsících si Emilka zlomila horní řezák, od té doby má za sebou 3 výstavy s výbornými výsledky (VN 3, V, V), ale dnes se to paní rozhodčí nezdálo a udělila nám známku VD. Hold i to se stává, každý rozhodčí má jiný názor a my to musíme brát.

I přes známku VD nám paní rozhodčí napsala krásný posudek: ,, 10 měs., kostra správné síly i těles. rámec, středně tmavé oko, výborné ucho, dobře osvalený hřbet, výborné úhlení i pohyb”

emil budejky

Za fotografie děkuji p. R. Zálišovi, CHS Domidar


vmenuactivesubitemicon

17.9. 2011

Dnes se na BVV konala Národní výstava psů. Bylo přihlášeno 68 psů a posuzovala p.Petrusová. Z jejího posuzování mám smíšené pocity. V jednu chvíli mě přišlo, že zaspala dobu, jindy vyhrál pes moderního typu. Co mi hodně vadilo bylo, že se rozhodčí nezeptala na věk a když jsem jí ho řekla, dělala, že neslyší. Emilka byla opět nejmladší, až o 9 měsíců!! Bojovali jsme v tradičně nejobsazenější třídě mladých, kde se předvedlo 15 fen. Na paní rozhodčí byla Emilka znuděná (kdo by nebyl), i přes to získala bezchybný posudek a známku Excellent.

Posudek: Statná fena silné kostry, výborná hlava a ucho, dobrá přední fronta, správná hřbetní linie, dobré zaúhlení končetin a pohyb.

Emil_Brno

Za foto Emilky děkuji Terezce Pauderové.


 

Na tuto výstavu byla přihlášena i Coffila Roxxy Snug (Pepper Snug x Merry Snug), která zazářila ve třídě štěňat. V konkurenci 3 fen se perfektně radostně předvedla a zaslouženě si odnesla první místo! Gratuluji majitelce Báře!

Více fotek Roxxy

P1070892

Dnešek byl velice bohatý na údálosti.


Po výstavě na nás čekal doma Caramel Candy Snug (Pepper Snug x Merry Snug). Z Candyho roste kus chlapa! Jsem moc ráda, že jsme s majiteli Petánka dětiček v kontaktu.

Fotky Candyho

P1070965


vmenuactivesubitemicon

10.9. 2011

Se konala v Rybníkách u Dobříše Speciální výstava SBTC CZ. Bylo přihlášeno 193 staffbullů. Posuzování se ujali paní Bianca Janssen (NL-psi) a pan Ortlieb Lothary (D-feny). Ve třídě mladých, kde byla vystavena Emilka bylo 26 fen. Emilka byla nejmladší-9 měsíců a dva dny. Předvedla se pěkně a s perfektním posudkem dostala známku Výborná.

Posudek: ,,Devítiměsíční typová tmavá fena, velmi dobrá samičí hlava, velmi pěkné tmavé oči, dobře nasazené uši, správná přední fronta a tlapky, hluboký a široký hrudník, silné tělo, velmi dobré úhlení, pohybuje se dobře, je ve velmi dobré kondici, správná povaha.”

KV_SBTC_Rybniky_2011_064

Na výstavu byla přihlášena i Crazy Collar Snug, dcera našeho Petánka. Ta se perfektně předvedla ve třídě baby, kde si vyťapala krásnou známku Velmi Nadějná s pěkným posudkem. Majitelům Crazynky gratuluji!

Posudek: ,,Pětiměsíční červená fena, dobrého typu, dobré hlavy, ale tlama je trošičku delší, dobré uši a kosti, dobré zadní úhlení, pohybuje se dobře, velmi dobrého temperamentu”

Několik fotek Crazy

P1070818


vmenuactivesubitemicon

8.9. 2011

Obdrželi jsme několik krásných fotek Petánka dcery ,,Coffila Roxxy Snug” (Pepper Snug x Merry Snug). Z Roxxy roste krásná psí slečna. Těšíme se, až se s ní setkáme na NVP v Brně.

P1060840P1060836


vmenuactivesubitemicon

2.9. 2011

Dnes jsme obdrželi fotky dcery našeho Peta ,,Caramba Caro Snug”. Z Caramby roste pěkná fenečka.

pet puppies (1)pet puppies


vmenuactivesubitemicon

1.9.2011

Dnes jsem udělala několik fotek Emilky ve věku 8 měsíců. Z Emilky už je velikáholka, která už pár dní hárá. Petánekodjel na chalupu s babičkou (,,Mňamkou”), aby ho Emilka nerozptylovala, tak máme doma dámskou jízdu. Fotky jsou ke shlédnutí zde.

P1070778


vmenuactivesubitemicon

29.7.2011

Tento krásný slunečný den jsme si udělali výlet do Toulovcových maštalí. Byl to moc pěkný výlet, celé smečce se tam moc líbilo. Skály, to je jejich. Pár fotografií lze shlédnout na rajčeti

P1070722


vmenuactivesubitemicon

25.7.2011

Jsem nafotila Emilku ve věku 7 měsíců. Celá fotogalerie je ke shlédnutí   25.7._Emilka_7_mesicu_a_18_dni.

P1070684


vmenuactivesubitemicon

16.7.2011

Se konala Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Na tuto výstavu bylo přihlášeno 61 SBT a posuzoval gruzínský rozhodčí Beradze Iuza. Psy posuzoval pěkně, na pořadí dával kvalitní jedince, ale když přišly na řadu feny, tak jsme se nestačili divit. Rozhodčí, který nemá ani páru o tom, jak má vypadat fena SBT by neměl toto plemenu posuzovat. Emilka byla vystavena ve třídě dorostu, kde se umístila na 3. místě, hned za fenkou s propadlým hřbetem. 🙂 Po příjezdu domů na náš čekalo milé překvapení v podobě Peta syna Candyho-Caramel Candy Snug. Jeho fotky si můžete prohlédnout zde Caramel_Candy_Snug.

Love Girl of Eilatan – Velmi nadějná 3

Autor fotografie: Ivana Zuranová

P1070153Emilka MB1

vmenuactivesubitemicon

6.7.2011

Dnes slaví 3. narozeniny naše Bohunka. Holčičko, přejeme Ti hodně zdraví a hlavně spoustu hamání. Bohunka 1. den na světě.

2008_07_06_boon02


vmenuactivesubitemicon

4.7.2011

Nás, v krásném věku 14 let, navždy opustila Sárinka.

,,V nebi je místo zvané Duhový most. Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, odchází přes Duhový most. Jsou tam louky a kopce, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Je tam spousta jídla a vody a slunečního svitu a všichni se tam cítí příjemně a pohodlně. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, a ten, kdo byl nemocen, je opět zdráv. Všichni jsou plni života tak, jak si je pamatujeme ve svých snech. Všichni jsou za Duhovým mostem šťastni a spokojeni, ale přece jenom tam každému něco chybí- každý z nich postrádá někoho opravdu blízkého, někoho, koho zanechal tak daleko… Všichni běhají a hrají si dohromady, ale pak přijde den, kdy se někdo z nich náhle zastaví a zahledí do dálky. Jeho jasné oči zpozorní, jeho tělo se nedočkavě zachvěje. Náhle se oddělí od skupiny kamarádů a rozeběhne se zelenou travou k obzoru, stále rychleji a rychleji. A tak Tě nalezne- konečně se se svým nezapomenutelným psím kamarádem setkáváš v bláznivě radostném přivítání a již nikdy Vás nic nerozdělí. Šťastné psí polibky přes celou tvář, tvoje ruce opět objímají milovaného druha, znovu se díváš do těch věrných očí plných lásky. Tak dlouho jsi svého kamaráda postrádal, ale nikdy jsi na něho nezapomněl. A tehdy překročíte Duhový most spolu…”

sara


vmenuactivesubitemicon

18.6.

Jsme vyrazili na krajskou výstavu do Hradce Králové. Posuzoval p. Kliment. Emilka se mu velice líbila a udělil jí známku velmi nadějná 1. V závěrečných soutěžích o BI dorost jsme nastoupili spolu s dalšími 15 plemeny. Paní rozhodčí Košťálová nás vybrala do užšího výběru 6 psů a poté nás vybrala na 3. místo!!! Love Girl of Eilatan- Velmi nadějná 1, BIS dorost 3!!

18.6.


vmenuactivesubitemicon

11.6.

Tento den se konala v jezdeckém areálu Vasury Kolesa nad Labem klubová výstava SBT. Jako rozhodčí byli přizváni velice uznávaní a známí rozhodčí z Velké Británie, manželé Barbara a James Beaufoy (kennel Wirefare). Na tuto výstavu bylo přihlášeno neuvěřitelné množství 217 psů, a tak se posuzování protáhlo až do 19 hodin. Emilka se poprvé předváděla v dorostu a ani přes věkový rozdíl (Emilce bylo 6 měsíců a 4 dny) se mezi ostatníma fenkama neztratila, naopak, panu rozhodčímu se velice líbila a udělil jí krásné hodnocení very promising 2 se super posudkem!

11.6.


vmenuactivesubitemicon

5.6.

Jsme si udělali výlet za Peta dětmi po Merry Snug. Fenečky jsou moc krásné, mám z nich velkou radost. Pejsek už byl u nové majitelky, snad ho brzy uvidíme. V nadcházejích dnech se rozutečou i ostatní štěňátka do nových rodin. Přejeme jim spokojený život, plný procházek, lásky a dobrého papání. Volná je ještě jedna velice nadějná žíhaná fenečka s předpoklady pro výstavy-Coffila Roxxy Snug. Více info o fenečce na www.snug.wz.cz nebo www.derbyfitmin.estranky.cz.

5.6.


vmenuactivesubitemicon

2.-4.6.

Proběhlo plánované krytí fenky Barbie Bone-Ju x Pepper Snug. Pokud se zadaří, očekáváme barevný vrh stafíčků, který bude L2-HGA a HC clear. Více info na www.snug.wz.cz

2.-4.6.


vmenuactivesubitemicon

29.5.

Výstavní horečka pokračovala i tento den v malebné krajině ve vesničce Dětřichov u Svitav. Velice se nám tu líbilo. Stafíky posuzoval p. Řehánek. O Emilce řekl, že jí předvídá výstavní budoucnost a udělil jí známku velmi nadějná 1! V závěrečných soutěžích se Emilce “nechtělo”, a tak jsme odcházeli s prázdnou.

29.5.


vmenuactivesubitemicon

28.5.

Se konala krajská výstava psů v Lysé nad Labem. Výstava probíhala v hale, kde byly malé kruhy, málo místa okolo kruhů, hodně lidí, psů. Hrůza. Naše plemeno posuzovala p. Tichá. Emilka se jí líbila a zadala jí známku velmi nadějná 1, s krásným posudkem.

28.5.


vmenuactivesubitemicon

14.5.

Udělalo se krásně, a tak jsme se vydali na oblíbenou procházku do polí. Nesměl chybět foťák a několik fotek je ke shlédnutí zde


vmenuactivesubitemicon

11.5.

Dnes jsem udělala několik fotek Emilky ve věku 5 měsíců a Bohunky ve věku tří let. Fotky je možné shléhnout zde

11.5.


vmenuactivesubitemicon

30.4.

Se v Mladé Boleslavi konala klubová výstava SBT. Tato výstava byla premiérou pro Emilku. Emilka se krásně předvedla, dostala velice pěkný posudek a ocenění “velmi nadějná 1”. Rozhodčí: Vladimíra Tichá Love Girl of Eilatan-velmi nadějná 1

30.4.